SSH Key Manager

CyberArk SSH Key Manager

SSH Key Manager

Zabezpiecz, odświeżaj i chroń uprzywilejowane klucze SSH

 

Klucze SSH są powszechnie używane w przedsiębiorstwach związanych z branżą informatyczną aby uwierzytelnić dostęp użytkowników do kont uprzywilejowanych i potwierdzić relacje zaufania podczas automatycznej komunikacji pomiędzy aplikacjami.
W stanie  niezarządzanym, te uprzywilejowane dane uwierzytelniające są składowane w podatnych na przełamanie zabezpieczeń elementów końcowych sieci, przez co mogą one być współdzielone, zgubione lub ukradzione. Jeśli nie są one odpowiednio zabezpieczone, podatności SSH mogą stać się  lukami w strategii ochrony uprzywilejowanych tożsamości i wystawią dane wrażliwe na ryzyko kompromitacji przez zaawansowane zewnętrzne i wewnętrzne ataki.

 

Menadżer kluczy SSH (CyberArk SSH Key Manager) jest zaprojektowany aby bezpiecznie składował, odświeżał i kontrolował dostęp do kluczy SSH aby zapobiec nieupoważnionemu dostępowi do kont uprzywilejowanych.
Zbudowany na platformie CyberArk Shared Technology Platform, Menadżer kluczy SSH leverages infrastrukturę Cyfrowego Skarbca aby zapewnić, że klucze SSH są zabezpieczone najwyższymi poziomami bezpieczeństwa, włączając w to szyfrowanie kluczy w spoczynku i w ruchu, szczegółowa kontrola dostępu i integracja z silnymi rozwiązaniami uwierzytelniania. Szczegółowe dzienniki audytowe i możliwości raportowania dostarczają wgląd w użytkowanie kluczy aby spełnić wymagania audytowe i zgodności. Menadżer kluczy SSH integruje się z rozwiązaniem CyberArk dla kont uprzywilejowanych (produkt: CyberArk Privileged Account Security Solution) umożliwiając organizacjom ochronę wszystkich uprzywilejowanych tożsamości, włączając w to klucze SSH i hasła, w jednej zintegrowanej platformie która może być rozbudowywana wraz z ze zmieniającymi się potrzebami biznesowymi.

 

Cechy CyberArk SSH Key Manager:

  • Bezpieczny skład prywatnych kluczy SSH w cyfrowym skarbcu CyberArk,
  • Proaktywne odświeżanie par kluczy SSH z automatyczną dystrybucją kluczy publicznych do systemów docelowych,
  • Centralne tworzenie i zarządzanie wszystkimi politykami kontroli dostępu kluczy SSH w całym przedsiębiorstwie,
  • Odporne na podrobienie dzienniki audytów pozwalają organizacjom raportować kto uzyskał dostęp do których kluczy SSH i kiedy,
  • Integracja z CyberArk Shared Technology Platform dostarcza skalowalność, wysoką dostępność, centralne zarządzanie i raportowanie

 

Zalety CyberArk SSH Key Manager:

  • Zapobiega nieupoważnionemu dostępowi do uprzywilejowanych kont poprzez usunięcie prywatnych kluczy SSH z podatnych komputerów i kontrolując dostęp do tych wrażliwych tożsamości.
  • Redukuje ryzyko bezpieczeństwa, spełnia wymagania zgodności i minimalizuje obciążenie działów informatycznych poprzez automatyczne odświeżanie uprzywilejowanych par kluczy.
  • Eliminuje luki bezpieczeństwa poprzez równomierne stosowanie polityk kontroli uprzywilejowanego dostępu w całym przedsiębiorstwie
  • Zapewnia zgodność i skraca czas dochodzenia dzięki kompletnej, odpornej na podrobienie historii dostępu – dostarczając informację kto, kiedy i do którego uprzywilejowanego konta miał dostęp.
  • Dostarcza zarządzanie tożsamościami uprzywilejowanymi, monitorowanie i nagrywanie, pełne i bezpieczny mechanizm pojedynczego logowania poprzez integrację z pozostałymi produktami CyberArk z rodziny Privileged Account Security.

 

By uzyskać dodatkowe informacje skontaktuj się ze specjalistami CyberArk.